Polish Society for Training & Development

Unikalna przestrzeń rozwoju szkoleniowców

Standardy kompetencyjne profesjonalistów szkoleniowych

Platforma współpracy krajowej i międzynarodowej

Mierzenie wyników szkoleń. Jack J. Philips

Nowa pozycja jednego z największych autorytetów w dziedzinie oceny skuteczności i efektywności szkoleń.

Unikatowa na polskim rynku pozycja zawierająca obszerną i praktyczną prezentację metodologii ROI (zwrot z inwestycji) w dziedzinie szkoleń i rozwoju kadr oraz opisująca ten proces na przykładach. Przedstawia krok po kroku dziewięć technik wyodrębniania efektów wraz z przykładami każdej z nich znacznie więcej niż większość dostępnych publikacji. Uwzględnia najnowszy stan wiedzy na temat ROI sprawdzony w praktyce. Jest napisana językiem zrozumiałym dla praktyka prezentując racjonalny, możliwy do zastosowania w życiu model procedury ROI. Jej pierwsze oryginalne wydanie stało się standardowym podręcznikiem w dziedzinie szkoleń i pomocniczym zbiorem materiałów często używanym w trakcie warsztatów. Książka skierowana jest przede wszystkim do: menedżerów i osób zawodowo zajmujących się szkoleniami, rozwojem oraz podnoszeniem efektywności pracy. osób na kierowniczych stanowiskach w działach szkoleń (kierownicy, szefowie zespołów, dyrektorzy i wiceprezesi). Kierowniczej kadry całych przedsiębiorstw. Osób zaangażowanych w projektowanie i wprowadzanie zmian w przedsiębiorstwie, innych niż tylko szkolenia, rozwój czy podnoszenie efektywności pracy. Konsultantów, badaczy i autorów prezentacji seminaryjnych, dla których opisana tu procedura jest efektywnym narzędziem mierzenia oddziaływania ich programów nauczycieli, trenerów i wykładowców akademickich. Wreszcie znakomita pozycja o modelu ROI nadająca sie do praktycznego stosowania. Każdy praktyk znajdzie tu klarowny przewodnik, jak krok po kroku, oceniać rentowność inwestycji w kapitał ludzki z perspektywy bogatych doświadczeń międzynarodowych.

Recenzje:

Kiedy myślisz o ROI w dziedzinie szkoleń i rozwoju kadr, od razu myślisz o Jacku Phillipsie. Ta książka sumuje dziesiątki lat doświadczeń i de facto wyznacza standard dla każdego, kto próbuje dziś wyliczyć zwrot z inwestycji w dziedzinie szkoleń i rozwoju pracowniczego. Kevin Oakes, CEO Chairman, Click2learn, Inc. Niesłychanie użyteczna, praktyczna książka, która dostarcza sprawdzonych sposobów pomiaru i oceny programów z dziedziny szkoleń i rozwoju kadr. Uznaje metodę obliczania zwrotu z inwestycji Jacka Phillipsa za nieocenioną. Wyznacza ramy do prowadzenia pogłębionych studiów, które umożliwiły mojemu działowi szkoleń i rozwoju oszacowanie wartości generowanej w skali całego przedsiębiorstwa dzięki naszym inicjatywom szkoleniowym. To fachowa pozycja, łatwa w lekturze i dzięki temu często sięgam po nią na półkę!

Paweł Kopijer, przewodniczący rady programowej polskiego oddziału PSTD, prezes 2C Consulting, konsultant ROI

 

Orany! Jack Phillips napisał kolejną mistrzowską lekturę obowiązkową dla każdego, kto pracuje w branży szkoleń korporacyjnych. To podstawowa pozycja dla wszystkich, którzy specjalizują się w ocenie udziału w wartości dodanej przedsiębiorstwa, jaką generuje podnoszenie kwalifikacji w miejscu pracy. Zawiera błyskotliwie napisane rozdziały pełne przemyślanych koncepcji oraz praktyczne sposoby zastosowania pomiaru zwrotu z inwestycji w szkolenia w środowisku pracy. Jeśli masz przeczytać tylko jedna książkę na ten temat, to jest nią właśnie ta..

Lynn Schmidt, Director, Leadership Institute, Nextel Communications -

Nasi Partnerzy

logo 2CClogo 2Klogo respect wwwlogo rsvp wwwlogo tangerinetraining brokerlogo duze